تبلیغات
.:رهپویان علی:. - "انگری بردز"، ابزار جاسوسی سرویس‌های امنیتی
.: رهپویان علی :. علی یـــــــــــار
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 9 بهمن 1392
افشاگری‌های تازه‌ی اسنودن می‌گوید آمریکا و بریتانیا با استفاده از بازی اینترنتی "انگری بردز" و نقشه‌های گوگل داده‌های کاربران را جمع‌آوری کردند. اپلیکیشن شبکه‌های اجتماعی نیز ابزار دیگر جاسوسی است.

اسناد تازه‌ای که ادوارد اسنودن افشا کرده نشان می‌دهد که "آژانس امنیت ملی آمریکا" به همراهی "مرکز ارتباطات دولتی بریتانیا" برای جاسوسی و دسترسی به اطلاعات کاربران از بازی‌های اینترنتی محبوبی مثل "انگری بردز" استفاده کرده‌اند.

این اسناد که روز دوشنبه (۲۷ ژانویه) در روزنامه‌ی "نیویورک تایمز" و "گاردین" منتشر شد، حاکی از آن است که اپلیکیشن‌های بازی‌های اینترنتی، نقشه‌ها و شبکه‌های اجتماعی که در تقریبا همه‌ی گوشی‌های هوشمند نصب و استفاده می‌شود، یکی از منابع جاسوسی و جمع‌آوری اطلاعات برای آژانس امنیت ملی آمریکاست.

اسناد تازه می‌گوید سرویس‌های امنیتی با استفاده از این اپلیکیشن‌ها می‌توانند اطلاعات شخصی متنوع کاربران از محل تردد تا عقاید سیاسی و گرایش‌های جنسی آن‌ها را جمع‌آوری و بررسی کنند.

"انگری بردز" یکی از محبوب‌ترین بازی‌های اینترنتی است که تا به حال بر روی بیش از ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون گوشی هوشمند دانلود و نصب شده است.

اسناد تازه مشخص نکرده که ابعاد جاسوسی از طریق اپلیکشن‌های محبوب بازی و شبکه‌های اجتماعی تا چه حد بوده است؛ اما تاکید می‌کند که آژانس امنیت ملی آمریکا و مرکز ارتباطات دولتی بریتانیا به شکل مداوم از این امکان و نقشه‌های گوگل برای ردیابی و جمع‌آوری داده‌های کاربران استفاده کردا‌ند.

مرکز ارتباطات دولتی بریتانیا در این اسناد تاکید کرده که اطلاعات هرکس که از "گوگل مپ" بر روی تلفن هوشمند استفاده می‌کند، قابل پی‌گیری و ثبت است.


طبقه بندی: بصیرت،  فرهنگی،  سیاسی،  علمی، 
برچسب ها: انگری بردز، جاسوسی امریکا، بازی های مخرب،
ارسال توسط سرباز گمنام
آرشیو مطالب
نظر سنجی
میزان رضایت شماازاین وبلاگ


صفحات جانبی
دوستان
پیوند های روزانه